Ing. Michal Šťovíček - SLANTEX


Ing. Michal Šťovíček - SLANTEX, Příjem a zpracování zakázek

Příjem a průběh překladatelských zakázek

Typový příjem a průběh zakázky: telefonická/e-mailová poptávka - zaslání celého textu k nahlédnutí - zběžné přečtení a rozhodnutí během několika minut - telefonické/e-mailové potvrzení a dohodnutí základních podmínek: cena, termín, formát apod. - e-mailová objednávka - vypracování a dodání překladu e-mailem - fakturace.

Přijímání zakázek a obchodní podmínky

Pracovní postup: telefonická/e-mailová poptávka – zaslání celého textu k nahlédnutí – zběžné přečtení a rozhodnutí během několika minut – telefonické/e-mailové potvrzení a dohodnutí základních podmínek: cena, termín, formát apod. – e-mailová objednávka – vypracování a dodání překladu e-mailem – fakturace.
Obchodní podmínky se v zásadě řídí doporučeními JTP – dokumentem „Smlouva o vyhotovení překladu“ (samotná takto uzavřená smlouva není podmínkou) a Etickým kodexem překladatele. Oba dokumenty lze zaslat k náhledu.

Co si rozmyslet před objednáním služeb

Při telefonické/e-mailové poptávce je žádoucí sdělit povahu, téma, odbornost a rozsah požadovaného překladu (nebo rovnou zaslat text k náhledu) a požadovaný termín vyhotovení.

Ing. Michal Šťovíček - SLANTEX

Mojmírova 139/10, Praha 4
Reklama:

Jazykové weby